Meklēt
No gultas uz tualeti – kāpēc sievietēm jāurinē pēc dzimumakta?

No gultas uz tualeti – kāpēc sievietēm jāurinē pēc dzimumakta?


Pēc dzimumakta jūs kopā izbaudāt šo intīmo brīdi, bet pēkšņi tu piecelies, lai ietu urinēt. Varētu šķist, ka tas izjauc mirkļa burvību, vai satraukties, ko partneris nodomās, ja sieviete aizies, aiz sevis aizverot durvis. Vairāku iemeslu dēļ tualetes apmeklējums pēc dzimumakta varētu šķist mulsinošs, tomēr tas ir ļoti svarīgs sievietes veselībai. Kā to vislabāk izdarīt, neradot neērtas situācijas?

Ar laiku attiecībās vienmēr kļūst aktuāli ar personīgo higiēnu saistīti jautājumi. Satuvinoties ar savu partneri, var uzzināt viņa personīgās higiēnas paradumus un viņa viedokli par jūsu higiēnas paradumiem. Veselīgu attiecību noslēpums ir atvērtība un spēja pārrunāt arī šādus tematus.

Atvaino, Mīļais, man jāiet uz tualeti…

Mūsdienās sievietes zina, ka ķermeņa uzbūves īpatnību dēļ (urīnizvadkanāla atvere atrodas tuvu anālajai atverei) sievietēm ir lielāka iespēja iegūt urīnceļu infekciju, un tam ir jāpievērš uzmanība jau no mazotnes. Iespējams, vīrieši to nezina, jo viņiem ir daudz mazāka iespēja iegūt šo infekciju, un sieviešu un vīriešu personīgās higiēnas paradumi atšķiras. Infekcijas riska faktori ir tualetes apmeklējums, pludmale un dzimumakts. Ieteicams pirms dzimumakta nomazgāties (dušā vai noslaucīties ar mitrajām salvetēm) un pēc dzimumakta – nomazgāties un urinēt, lai baktērijas, kas pie urīnizvadkanāla nokļuva dzimumakta laikā vai pirms tam (parasti E.coli), nenokļūtu urīnizvadkanālā un pēc tam urīnpūslī, kur tās var savairoties un radīt urīnceļu infekciju.

Urīnceļu infekcijas simptomi ir sāpes vai dedzinoša sajūta urinēšanas laikā, vajadzība bieži urinēt (apmēram ik pēc 10 minūtēm) un sajūta, ka urīnpūslis ir pilns. Infekcijas simptomi ir arī duļķains urīns, nepatīkams urīna aromāts un jutīgs iegurņa apvidus. Sazinieties ar savu ģimenes ārstu, ja jums ir kāds no šiem simptomiem.

Sākotnēja diskomforta gadījumā varat lietot Urinal Akut – uztura bagātinātāju, kas satur koncentrētu dzērveņu ekstraktu, D vitamīnu un zeltgalvītes ekstraktu, kas sekmē urīnceļu veselību.  


Urīnceļu infekcijas profilakses pasākumi ir daudz vienkāršāki par infekcijas ārstēšanu. Galvenais infekcijas profilakses pasākums ir personīgā higiēna, un svarīgi ir arī urinēt pēc dzimumakta.

Kā par to runāt?

Partnerattiecību sākumā var būt grūti runāt par šo tematu. Partneri vēl daudz ko nezina viens par otru, un daži temati var šķist mulsinoši, tomēr ar laiku tas mainīsies.

Veselīgās partnerattiecībās jābūt saprotošiem, ja kāds no partneriem vēlas pārrunāt neērtus vai intīmus jautājumus. Ir svarīgi, lai abi partneri jūtas ērti tādā situācijā, tāpēc ieteicams par to runāt tad, kad netraucēti pavadāt laiku divatā. Nav iemesla kautrēties, jo parasti arī vīrieši vēlas par to runāt, bet viņiem ir grūti sākt šo sarunu. Ja arī tev ir grūti sākt šo sarunu, sāc ar joku, lai mazinātu spriedzi un lai pamazām tiktu līdz neērtāku tematu apspriešanai.

Vēl viens risinājums ir darīt dažādas lietas kopā, piemēram, kopā mazgāties dušā vai pirkt higiēnas preces. Tā partneri var uzzināt par otra vēlmēm (piemēram, par smaržas niansēm) un turpmāk izvairīties no neveiklām situācijām.

Jāņem vērā, ka personīgā higiēna nav tikai gaumes jautājums. Nemazgājoties, var veidoties baktēriju ierosinātas infekcijas un rauga sēnītes infekcija. Urīnceļu infekcijas profilakse var nepasargāt no maksts rauga sēnītes infekcijas. Maksts rauga sēnītes infekcija var neizveidoties, turklāt nepietiekama personīgā higiēna nav galvenais rauga sēnītes cēlonis, tomēr tā var vairoties, ja pēc dzimumakta nenomazgā maksts apvidu.

Tātad svarīgākais ir brīva saruna. Ja ar laiku rodas citas problēmas, ieteicams kopā vērsties pie ārsta, lai izvēlētos atbilstošāko ārstēšanas veidu; turklāt tas veicinās uzticēšanos jūsu partnerattiecībās.

(Avots: WEBBeteg – M.J., speciālisti: pediatre Dr. Judīte Leszņaka (Judit Lesznyák), klīniskā psiholoģe Afra Viktorija Mate (Áfra Viktória Máté)

 


ATPAKAĻ UZ SĀKUMU