Meklēt

Atbildes par Urīnceļu veselību

Atbildes par Urīnceļu veselību

Esmu dzirdējusi, ka sekss var izraisīt UCI. Vai tā ir taisnība? Ja jā, kā tieši tas notiek?

Jā, tā ir taisnība. Jauns pētījums liecina, ka dzimumattiecības ir  riska faktors Nr.1 iegūt UCI. Iespējams, tas ir tāpēc, ka baktērija tiek iestumta urīnizvadkanālā dzimumakta laikā. Sievietēm urīnizvadkanāla garums ir tikai 4 cm, kas ļauj baktērijai ātri iekļūt urīnpūslī. Tieši tāpēc UCI  biežāk ir sastopama sievietēm, faktiski  sievietei ir tāda anatomiskā uzbūve.

Kāpēc sievietēm daudz biežāk ir UCI? Nekad neesmu dzirdējusi, ka vīriešiem būtu šī problēma

Atbilde ir sievietes ķermeņa uzbūvē. Sievietēm urīnizvadkanāls ir tikai 3-5cm garšs, kas nozīmē ātru un īsu ceļu baktērijai uz urīnpūsli. Savukārt vīriešiem urīnizvadkanāla garums ir 12-25cm, kas nozīmē, ka baktērijai ir garāks ceļš un mazāk iespēju nonākt līdz urīnpūslim.

Vai es varu iegūt UCI no sava partnera?

Nē, UCI nav dzimumsakaru laikā iegūstama slimība. UCI parasti izraisa baktērija, kas nokļūst urīizvadkanālā no anālās atveres vai vagīnas.

Manai meita ir 3 gadi. Viņai ir UCI līdzīgi simptomi. Vai šādā vecumā tas ir iespējams?

UCI nav vecuma ierobežojuma. Tā var būt gan bērniem, gan pusaudžiem. Tādēļ mēs esam radījuši Urinal sīrupu, kas ir vieglāk dozējams bērniem, kā arī tam ir patīkama garša. Ir svarīgi rīkoties nevilcinoties.Bērniem vienmēr ir nepieciešama ārsta konsultācija.

Vai nepareizi ārstējot UCI, tam var būt nopietnas sekas?

UCI pati no sevis nepazūd. Ja jūsu simpomi kļūst nopietnāki, ir jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta. Ja infekcija netiek ārstēta, tā var pāriet nieru infekcijā, kas ir ļoti nopietni.

Nesen lasīju, ka zāļu uzlējumu vanna var palīdzēt UCI gadījumā. Vai ar to pietiek? Vai tā ir taisnība?

Zāļu uzlējumu vanna  dažkārt UCI gadījumos var sniegt atvieglojumu, bet tā neārstē.

Man ir diabēts. Vai es drīkstu lietot Urinal?

Jā, jūs drīkstat. Taču jums jāzina, ka sievietēm, kurām ir diabēts var būt lielāks risks saslimt ar UTI, jo viņu imūnā sistēma nav tik spējīga cīnīties ar infekcijām  kā, piemēram, UCI.

Vai varu sevi pasargāt no saslimšanas ar UCI?

Visumā - jā, ja ievērosiet sekojošos ieteikumus, lai arī tie negarantē pilnīgu aizsardzību: bieži iztukšojiet urīnpūsli, tiklīdz sajūtiet nepieciešamību urinēt; nesteidzieties, pārliecinieties, ka urīnpūslis ir pilnībā iztukšots. Noslaukieties no priekšas uz aizmuguri. Dzeriet daudz ūdeni. Urinējiet pēc seksa, lai aizskalotu prom jebkādu baktēriju, kas būtu varējusi nonākt urīnizvadkanālā.

Vai ir droši, ja esmu devusi savai mazajai meitiņai Urinal sīrupu, bet izrādījās, ka viņai nemaz nebija UCI?

Jā, tas ir droši. Urinal sīrups ir uztura bagātinātājs, kas satur dzērvenes. Dzērvenes ir bagātīgs bioflavonoīdu, fenolu savienojumu un citu dabīgu vielu avots.

Kāds ir labums no Urinal lietošanas pēc tam, kad UCI ir izārstēta?

Urinal sastāvā ir Dzeltenās zeltgalvītes ekstrakts, kas palīdz nodrošināt normālu urīizvadsistēmas fukciju, kā arī dzērvenes, kas ir bagātīgs bioflavonoīdu, fenolu savienojumu un citu dabīgu vielu avots. D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību. Lietojot Urinal pēc UCI izārstēšanas, jūs arī turpmāk stiprināsiet savu urīnceļu veselību.

Cik ilgi man ir jālieto Urinal Akut?

Tā kā Urinal Akut ir uztura bagātinātājs, tam nav lietošanas ilguma ierobežojumi. Tomēr ir jāievēro  rekomendētā dienas deva - 1 tablete dienā, un jāatceras, ka tas neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Vai vīrieši drīkst lietot Urinal?

Jauniem vīriešiem ir garāks urīnizvadkanāls, un tāpēc viņiem pastāv maza iespēja iegūt urīnpūšļa infekciju. Tomēr simptomu gadījumā noteikti ir jādodas pie ārsta. Vecākiem vīriešiem palielināta prostata var radīt urīnpūšļa infekcijai līdzīgus simptomus.

Vai Urinal drīkst lietot grūtniecības laikā?

Urinal kapsulas un Urinal tabletes satur dzelteno zeltgalvīti, ko NEDRĪKST lietot grūtniecības laikā. Iesakām lietot Urinal sīrupu, kas nesatur zeltgalvīti. Lietojot jebkuras tabletes, uztura bagātinātājus vai mainot dzīvesveida paradumus, konsultējieties ar savu ārstu.

Vai es drīkstu lietot Urinal produktus, ja man ir diabēts?

Cukurs ir tikai Urinal sīrupa sastāvā, tāpēc diabēta slimniekiem ir piemērotas Urinal tabletes un Urinal kapsulas.

Vai Urinal drīkst lietot antibiotiku kursa laikā?

Urinal drīkst lietot arī kopā ar antibiotikām.

Vai Urinal drīkst lietot vairogdziedzera slimību gadījumā?

Mums nav informācijas par iespējamu nesaderību starp vairogdziedzera slimībām vai to ārstēšanai paredzētajām zālēm un Amerikas lielogu dzērvenēm, zeltgalvīti vai D vitamīnu. Dažos avotos (Guay DR.: Cranberry and urinary tract infection Drugs ("Dzērvenes un zāles urīnceļu infekciju ārstēšanai"), 2009., 69(7), 775.–807. lpp.) ir minēts, ka dzērveņu (un citu augļu) sastāvā esošie flavonoīdi bloķē citohroma P450 enzīmus aknās. Tāpēc dažas zāles var pārstrādāties lēnāk un to iedarbība var būt ilgāka. Ja lietojat kādas tabletes, par citu zāļu lietošanu un uztura vai dzīvesveida paradumu maiņu ieteicams konsultēties ar ārstu.

Vai Urinal sīrups satur urīndzenošas vielas?

Urinal sastāvā nav urīndzenošu vielu.

Vai Urinal produktus drīkst lietot ilgstoši?

Ilgstošam kursam ieteicams lietot Urinal kapsulas. Pēc 4 nedēļu nepārtrauktas lietošanas, ieteicams uz vienu nedēļu pārtraukt lietošanu.

Es zīdu mazuli ar krūti. Vai drīkstu lietot Urinal Akut arī šajā laikā?

Urinal Akut uzlabotajā sastāvā ir dzeltenā zeltgalvīte, ko nedrīkst lietot grūtniecības laikā, taču to drīkst lietot mazuļa zīdīšanas laikā. Tomēr ieteicams pirms jebkādu zāļu vai uztura bagātinātāju lietošanas vai dzīvesveida paradumu maiņas gadījumā konsultēties ar savu ārstu.

Vai drīkst lietot Urinal urinēšanas problēmu un biežas urinēšanas gadījumā?

Bieža urinēšana var būt saistīta ar apakšējo urīnceļu iekaisumu. Tāpēc Urinal drīkst lietot urīnceļu darbības traucējumu mazināšanai.

Vai Urinal var mazināt hormonālās kontracepcijas līdzekļu iedarbību?

Urinal nemazina hormonālās kontracepcijas līdzekļu iedarbību.

Kad vislabāk lietot Urinal – pirms vai pēc maltītes?

Urinal drīkst lietot jebkurā dienas laikā neatkarīgi no maltītēm.

Vai bērni drīkst lietot Urinal?

Bērni no 1 gada vecuma drīkst lietot Urinal sīrupu, bet pārējos Urinal produktus no 12 gadu vecuma

Vai Urinal produktus drīkst lietot cilvēki, kas ievēro bezglutēna diētu?

Urinal produktus drīkst lietot cilvēki, kas ievēro bezglutēna diētu.

Vai dzimumakta rezultātā var rasties urīnceļu infekcija? Ja dzimumakta rezultātā var rasties urīnceļu infekcija, lūdzu, paskaidrojiet, kā tas notiek.

Jā, var. Saskaņā ar jauniem pētījumiem sievietēm urīnceļu infekciju visbiežāk izraisa baktērijas, kas dzimumakta laikā nokļūst urīnizvadkanālā. Sievietes  urīnizvadkanāla garums ir tikai 4 cm, un tāpēc baktērijas var viegli iekļūt urīnpūslī. Tāpēc urīnceļu infekcija ir biežāk sastopama sievietēm; to ietekmē sievietes ķermeņa dabiskā uzbūve.

Vai urīnceļu infekciju var iegūt, sēžot uz aukstas virsmas?

Urīnceļu infekcija nav saistīta ar sēdēšanu uz aukstas virsmas. Tā ir bakteriāla infekcija.

Kas izraisa urīnceļu infekciju?

Galvenais cēlonis ir baktērijas, un 80 % gadījumu to izraisa E. coli baktērijas. Parasti tās ir nekaitīgas, tomēr dažreiz tās var nokļūt urīnceļos un izraisīt infekciju. Parasti infekcijas gadījumā baktērijas nokļūst urīnizvadkanālā dzimumakta laikā.

Kāpēc sievietēm biežāk sastopama urīnceļu infekcija? Nav dzirdēti gadījumi, kad vīrietim būtu urīnceļu infekcija.

Tas ir saistīts ar ķermeņa uzbūves un dzimumorgānu izvietojuma atšķirībām. Sievietes urīnizvadkanāla garums ir tikai 4 cm; tas ir maz, un tāpēc baktērijas var viegli iekļūt urīnpūslī. Zināšanai – vīrieša urīnizvadkanāla garums 20 cm.

Vai urīnceļu infekciju var pārmantot no sava(-s) partnera(-es)?

Nē, dzimumakta laikā urīnceļu infekciju nevar pārmantot. Dzimumakta laikā palielinās sievietes risks iegūt urīnceļu infekciju, tomēr to nepārmanto līdzīgi STS.

Manai meitai ir 12 gadu. Viņai ir urīnceļu infekcijas pazīmes. Vai šajā vecumā var rasties urīnceļu infekcija?

Urīnceļu infekcija var rasties jebkurā vecumā. Urīnceļu infekcija var rasties pusaudžiem un bērniem, ja baktērijas pa urīnizvadkanālu nokļūst urīnpūslī. Urīnceļu darbības traucējumu mazināšanai bērniem, kas ir vecāki par 3 gadiem, ir piemērots Urinal sīrups – to ir vieglāk dozēt un tas ir garšīgs.

Es nesen uzzināju, ka urīnceļu infekcijas gadījumā var palīdzēt zālīšu uzlējumu sēdvannas? Vai tas ir pietiekami? Vai tā ir taisnība?

Zālīšu uzlējumu sēdvannas noteikti uzlabos Jūsu pašsajūtu urīnceļu infekcijas gadījumā, tomēr tās neārstēs infekciju. Ir jāārstē tieši infekcija.

Kā var konstatēt saslimšanu ar urīnceļu infekciju?

Urīnceļu infekcijas pazīmes ir šādas: dedzinoša sajūta urinēšanas laikā, bieža vai izteikta vajadzība urinēt, lai gan urīna ir maz, sāpes vai spiediena sajūta mugurā vai vēdera lejasdaļā, duļķains, tumšs, asiņains urīns vai urīns ar neierastu, specifisku aromātu, kā arī nogurums, drudzis vai drebuļi (pazīme, ka infekcija var būt iekļuvusi nierēs).

Vai ir kādi urīnceļu infekcijas profilakses pasākumi?

Ir, tomēr arī šie pasākumi var nepasargāt no infekcijas: iztukšot urīnpūsli bieži un tiklīdz rodas tāda vajadzība, iztukšot urīnpūsli pilnīgi un darīt to nesteidzīgi, noslaucīt urīnizvadkanālu no priekšpuses uz aizmuguri, dzert daudz ūdens un urinēt pēc dzimumakta, lai aizskalotu baktērijas, kas var būt iekļuvušas urīnizvadkanālā.

Man atkārtoti rodas urīnceļu infekcija. Kāpēc tā ik pa laikam atkārtojas?

Parasti urīnceļu infekcija atkārtojas tāpēc, ka mēs dzīvojam vidē, kur sastopamas patogēnās baktērijas, un, ja cilvēka imūnsistēma nav pietiekami stipra , baktērijas var viegli atkārtoti izraisīt infekciju. Parasti atkārtotas urīnceļu infekcijas gadījumā izraisītājs ir tās pašas patogēnās baktērijas.

Vairums urīnceļu patogēnu rodas taisnajā zarnā. Ķermeņa uzbūves dēļ baktērijas var nokļūt urīnceļos. Urīnpūšļa infekciju var izraisīt arī maksts kolonizācija. Maksts un urīnceļu mikrofloras izmaiņas būtiski ietekmē patogēno baktēriju kolonizāciju. Otrs biežākais saslimšanas riska faktors ir dzimumakts (jo īpaši, ja lieto spermicīdus) un tā biežums. Svarīgi riska faktori, kas sekmē urīnceļu infekcijas atkārtošanos, ir iedzimtība un pirmā saslimšana ar urīnceļu infekciju agrā bērnībā.

Vai Urinal drīkst lietot tad, ja ārsts ir izrakstījis antibiotikas?

Nav ziņots par kontrindikācijām, lietojot Urinal kopā ar antibiotikām.

Vai ir droši urīnceļu infekcijas laikā uzņemt mazāk šķidruma, lai retāk urinētu, ja urinēšanas laikā ir dedzinoša sajūta?

Nē, tas nav droši. Nepietiekama šķidruma uzņemšana var radīt labvēlīgu vidi baktērijām un kavēt to izskalošanu. Urīnpūšļa infekcijas gadījumā ieteicams dzert daudz ūdens. Tas palīdz no urīnceļiem izskalot patogēnās baktērijas.

Atbildes par nieru veselību

Atbildes par nieru veselību

Kādā gadījumā lietot Urinal Nefro?

Šis produkts nodrošina nieru un urīna izvadceļu pareizu darbību un aizsargā šūnas, tāpēc tas ir piemērots cilvēkiem pēc dažādām urīnceļu saslimšanām.

 

Šis produkts ir piemērots arī cilvēkiem, kam ir bijušas šādas apakšējo urīnceļu un nieru saslimšanas:

  • nierakmeņi;
  • nieru iekaisums;
  • atkārtots nieru iekaisums, ko mēdz dēvēt par pielonefrītu;
  • urīnceļu iekaistums.

To var lietot arī augšējo un apakšējo urīnceļu profilaksei.

Urinal® Nefro ieteicams lietot arī cilvēkiem, kam nepieciešams pastiprināti parūpēties par nierēm.

Vai drīkstu lietot Urinal Nefro, ja lietoju citus medikamentus?

Ja lieto recepšu medikamentus, pajautā savam ārstam par šo zāļu iespējamām kontrindikācijām vai mijiedarbību ar Urinal® Nefro.

Vai Urinal Nefro drīkst lietot urīnceļu iekaisuma laikā?

Jā, drīkst! Urinal® Nefro var palīdzēt ātrāk izārstēt urīnceļu iekaisumu. Tomēr, lietojot antibiotikas vai citus recepšu medikamentus, pajautā savam ārstam par šo zāļu iespējamām kontrindikācijām vai mijiedarbību.

Cik ilgi lietot Urinal Nefro?

Lai iegūtu vislabākos rezultātus, šis produkts jālieto 30 dienas pa 1 tabletei dienā.

Nieru veselības profilaksei tiem, kam ir bijusi kāda urīnceļu saslimšana, piemēram, nierakmeņi, ieteicams Urinal® Nefro lietot divreiz gadā.

Vai Urinal Nefro drīkst lietot, kad nierēs ir nierakmeņi vai tā dēvētās nieru smiltis?

Jā, Urinal® Nefro drīkst lietot arī laikā, kad ir konstatēti nierakmeņi vai nieru smiltis, tomēr šis produkts ir iedarbīgāks, ja to lieto kā profilaktisku līdzekli. Tā galvenā funkcija nav nierakmeņu vai nieru smilšu likvidēšana. Tas uzlabo nieru darbību un aizsargā nieru šūnas pret brīvajiem radikāļiem.

Vai ir novērotas kontrindikācijas, lietojot Urinal® Nefro?

Daži ierobežojumi, lietojot šo produktu:

  • nelietot, ja ir organisma nepanesamība pret kādu no šī produkta sastāvdaļām;
  • šo produktu nav ieteicams lietot gadījumā, kad veselības apsvērumu dēļ jāsamazina uzņemtā šķidruma daudzums (piemēram, smagu sirds vai nieru slimību gadījumā);
  • nav ieteicams lietot bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, jo nav pietiekamu datu par augu sastāvdaļu ietekmi uz bērna organismu;

nav ieteicams grūtniecēm un sievietēm, kas zīda mazuli, jo nav pietiekamu datu par augu sastāvdaļu ietekmi uz šīs grupas pacientēm.

 

Kas vēl ir jāņem vērā, lietojot Urinal Nefro?

Lai palielinātu urīna daudzumu, lietojot šo produktu, jāuzņem pietiekams daudzums šķidruma.

Pacientiem, kam ir bijušas sirds vai nieru slimības, pirms šī produkta lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu. 

 

Ja šī produkta lietošanas laikā urīnceļu veselības stāvoklis pasliktinās un ja tiek novēroti tādi simptomi kā drudzis, sāpīga urinēšana vai asiņains urīns, jākonsultējas ar ārstu.
ATPAKAĻ UZ SĀKUMU