Meklēt
Urinal® no Idelyn®. Esi tu pati.
Urinal no Idelyn

Vai pēdējā laikā jums pārāk bieži nepieciešams apmeklēt tualeti? Vai jums pēkšņi rodas nekontrolējama vajadzība urinēt? Un vai dažreiz urinēšanas laikā ir dedzinoša sajūta? Tie ir izplatīti urīnceļu infekcijas simptomi.


Kā un kāpēc rodas urīnceļu infekcija?

"Nesēdi uz aukstas virsmas, jo tā var iegūt infekciju". Iespējams, vismaz vienreiz dzīvē esat dzirdējiusi kādu tā sakām. Viens no izplatītākajiem maldiem — dedzinoša sajūta urīnceļos rodas aukstuma ietekmē. Apmēram 80–90%* urīnceļu infekciju rada E.coli baktērijas, un aukstums nav infekcijas galvenais cēlonis. Tāpēc izvairīšanās no aukstuma var nepasargāt no urīnceļu infekcijas. Ir jāiedziļinās šajā jautājumā, lai to labāk saprastu.

Ķermeņa uzbūves īpatnību dēļ sievietēm ir lielāks risks iegūt urīnceļu infekciju. Sievietes urīnizvadkanāls ir daudz īsāks nekā vīrieša urīnizvadkanāls. Sievietes urīnizvadkanāla garums ir tikai 4 cm, bet vīrieša — 20 cm. Tāpēc zarnu trakta normālā mikroflorā sastopamā baktērijas E.Coli var daudz vieglāk iekļūt sievietes urīnpūslī. Kā no tā izvairīties?

Kā izvairīties no urīnceļu infekcijas?

Profilaktiskie pasākumi urīnceļu infekcijas novēršanai

Urīnceļu infekciju profilakse pamatojas uz vienkāršiem higiēnas un diētas priekšnoteikumiem:

  • Pietiekama ūdens lietošana ikdienā (1,5 - 2 litri dienā).
  • Nemēģināt „aizkavēt” iešanu uz tualeti. Urīna izvadei no organisma jābūt regulārai un pilnīgai. Urīnpūšļa iztukšošanu ir ieteicams veikt pirms naktsmiera, kā arī pēc dzimumakta.
  • Labākas higiēnas nodrošināšanai, tūpļa atvere ir jātīra virzienā no priekšpuses uz mugurpusi, lai izvairītos no taisnās zarnas mikrofloras nokļūšanas vagīnā un urīnceļos. Iegurņa pamatnes apmazgāšana jāveic regulāri, bet ne biežāk kā reizi dienā, izmantojot pH neitrālus intīmās kopšanas līdzekļus. Izvairieties no tādu kopšanas līdzekļu lietošanas, kas varētu izraisīt kairinājumu.
  • Izvairieties no sintētiskas apakšveļas lietošanas un ciešu bikšu valkāšanas.

Rūpējieties par savas intīmās zonas mikrofloras līdzsvaru un veselību regulāri. Urinal - Urīnceļu veselības kategorijas zīmols Nr.1 Latvijā** piedāva rūpīgi izstrādātu produktu līniju, kurai sievietes uzticas jau gadiem.

  • Fihn S. D., Acute Uncomplicated Urinary Tract Infection in Women ("Akūta nekomplicēta urīnceļu infekcija sievietēm"), New Engl J Med 2003., 349:259.–266. lpp. (šis izdevums ir viens no prestižākajiem izdevumiem klīniskās medicīnas jomā ar vislielāko ietekmi nozarē)
  • Head K. A. Natural Approaches to Prevention and Treatment of Infections of Lower Urinary Tract ("Apakšējo urīnceļu infekciju profilakse un ārstēšana dabiskā ceļā"), Altern Med Rev 2008., 13(3):227.–244. lpp. (arī šis ir kvalitatīvs izdevums)

** IMS_data_G04A9_Other Urinary antiseptic category_07. 2016
ATPAKAĻ UZ SĀKUMU